Sepet 0

Sepetinizde 0 Ürün Bulunmaktadır. ÜrünlerTutar

Hakkımızda

 

Dhara butik zeytinyağı üreticisidir. Sadece ORGANİK ve sadece SIZMA ZEYTİNYAĞI üretmekteyiz. Zeytin ağaçları ve meyvelerin toplanması;  Zeytinyağının yüksek kalitede olabilmesi için, ağaç bakımından muhafaza koşullarına kadar takip edilmesi gereken 7 önemli husus vardır. Ağaçlarımıza çocuklara gösterdiğimiz özeni gösteririz.Onları yetiştirirken asla zirai ilaç kullanmayız. Zeytin toplama süreci üretilen yağın kalitesini büyük ölçüde etkiler. Zeytinleri, ağaçlara ya da meyvelere zarar gelmesin diye, elle toplarız. Sadece ağaçtaki meyveleri kullanırız. Meyveler toplandıktan sonra, toplanmayla üretime geçme arasındaki süre kaliteyi etkiler. Ekim sonunda zeytinler halen yeşilken sabahtan toplanırlar ve aynı gün, birkaç saat içinde prese götürülürler. 

 

Üretim

Zeytinyağının kalitesini belirleyen en önemli etkenlerden biri de üretimde kullanılan yöntemdir.İyileştirici özelliklerini (vitaminler, mineraller ve antioksidanları) korumak için düzgün şekilde üretim yapılmalıdır. Bizim üretim prensibimizde ISI ve SÜRAT'ten her şekilde uzak durulur.Yağ presimiz antik yönteme bağlı kalarak özel olarak geliştirilmiş olup, sınırlı sayıda ama yüksek kalitede ürün verir. Zeytinyağı üretimi 3 aşamadan oluşur: (1) zeytinler kırılır (2) zeytin hamuru preslenir (3) zeytinlerde bulunan bitkisel su ile zeytinyağı ayrıştırılır. Zeytinlerin yoğunluğunu ve tadını korumak amacıyla Dhara zeytinyağını sabır ve sevgiyle üretir, hijyene de özel ihtimam gösterir, kimyevi ve herhangi başka katkı maddeleri kullanmayız.Azami aromayı korumak için yağı filtre etmiyor, ZAMANI doğal filtrasyon yöntemi olarak kullanıyoruz. Bu yöntem sayesinde tortu, saklama tanklarının dibine çöker. Dolayısıyla, zaman ile şişenin dibinde oluşan tortu, doğal üretim metodunun kanıtıdır.Tüm depolama tanklarımız mikropları ve kimyevi reaksiyonları engellemek için galvanize çelikten imal edilmiştir. Oksidasyon sürecinde zeytinyağını korumak için ise azot gazı kullanılır.

 

Misyonumuz

Zeytinyağını anlamayı çalışmak ve Dünya'nın en kaliteli doğa/insan-dostu zeytinyağı üretirken doğanın temel prensibini uygulamak: şiddette başvurmadan barış içersinde yaşamak.Amacımız çok basit: dürüst bir proje yaratıp çocuklarımızın mutlu ve sağlıklı yaşamılarını sağlamak.

Zeytinyağımızın her damlasını garanti edip, Sizinle paylaşmaktan mutlukuk duyuyoruz